Jaunty Blueberries on Facebook
Historia
W naszym ojczystym języku brakuje informacji o reborningu, dlatego spisałam krótką historię i podstawy „teorii” rebornu dla tych, którzy chcą wiedzieć trochę więcej. Skupiłam się na prześledzeniu zmian w tej pięknej sztuce, wyjaśnieniu momentami mętnej terminologii, a także przyjrzeniu się mitom, którymi obrósł reborn w Polsce. Sam proces opisałam w dziale Reborn. Zapraszam do lektury.

Początki
Termin "reborn" narodził się w latach '90 w USA, gdzie zaczęto przerabiać lalki w taki sposób, by wyglądały jak żywe dzieci. Dosłownie znaczy "odrodzony, urodzony na nowo". Dosłownie znaczy "odrodzon… Czytaj dalej »

Słowniczek
Tu zdecydowanie należy się kilka słów wyjaśnienia: reborning przywędrował do nas zza granicy, częściowo tej najbliższej, Niemiec, ale głównie z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Konsekwencją… Czytaj dalej »

Stosunek do rebornu w Polsce
Na naszym rodzimym gruncie reborning na wstępie został okryty niesławą, moim zdaniem wynikającą z niezrozumienia celu, w jakim reborny powstają. Skromnym, ale i tak jednym z obszerniejszych, materiał… Czytaj dalej »